Michalcewsky és Dzurinda is futott Budapesten

A jubileumi versenyen több mint 14 ezren vettek részt. A férfiaknál etióp, a nőknél magyar győzelem született.

A startpisztoly ravaszát Schmitt Pál köztársasági elnök húzta meg, a résztvevők között ott találtuk Mikulas Dzurinda külügyminisztert, az ökölvívók váltójában Kovács Istvánt, Erdei Zsoltot és Darius Michalcewskyt.

A futás alatt szinte végig esett az eső, de mivel szitált, még kellemesnek is tűnhetett.

A 25. Spar Budapest Nemzetközi Maratonon és Futófesztiválon a nőknél Staicu Simona új pályacsúccsal győzött, ez 2:37:47 órás időt jelent, amely 30 másodperccel jobb saját, 2004-ben elért 2:38:17-es versenyrekordjánál. Staicu az országos bajnoki címet is megszerezte.

A férfiaknál a Békéscsabán edző, etióp Herkolo Ashenafi 2:23:13 órás idővel győzött, több mint egy perccel megelőzve Tóth Tamást, akinek a második hely bajnoki címet ért. A szlovák külügyminiszter, korábbi miniszterelnök, Mikulas Dzurinda 3:39 óra alatt teljesítette a 42,195 km-es távot.

Eredmények:

férfiak: 1. Herkolo Ashenafi (etióp) 2:23:13, 2. Tóth Tamás (Budapest Micro SC) 2:24:36, 3. Zsódér Zsolt (Galaxy Firness) 2:24:55

nők: 1. Staicu Simona (Misi SC) 2:37:47, 2. Földingné Nagy Judit (Győri Dózsa) 2:52:23, 3. Óth Mariann (Micro SC) 2.56:55