Az első fehérvári siker az EBEL-ben

A SAPA Fehérvár AV19 együttese Ted Sator csapata, a Zagreb ellen győzött először a bajnokság kezdete óta.

Néhány perc híján végig uralta meccsét a Sapa Fehérvár AV19, a magyar EBEL-csapat ráadásul akkor találta meg ismét az elvesztett fonalat, amikor a legnagyobb szükség volt rá – írja összefoglalójában a jegkorong-blog.hu oldal.

Az első harmadban Sofron István két gólt szerzett, de a második félidőben a Medvescak Zagreb egyenlíteni tudott. Vas Márton gondoskodott arról, hogy az utolsó harmad is magyar előnnyel kezdődjön.

Martz, majd Sofron (aki így mesterhármast szerzett) talált be még a horvátok kapujába az utolsó játékrészben, ezzel 5-2-re nyert a fehérvári csapat, amely igazi presztízsmeccsen diadalmaskodott, elvégre a Zagreb edzője az a Ted Sator, aki ült a Volán kispadján is, mellesleg jelenleg a magyar válogatott szövetségi kapitánya.

Eredmény – EBEL Liga:

SAPA Fehérvár AV19 – Medvescak Zagreb 5-2 (2-0, 1-2, 2-0)

A további eredmények: Salzburg–Olimpija 5-0, Villach–Graz 2-1, Linz–Klagenfurt 4-1, Vienna–Jesenice 7-3.