Talmácsi harmadik lett Aragónban

A hetedik helyről rajtolt Talmácsi Gábor harmadik lett a Moto2 géposztályban a gyorsaságimotoros-világbajnokság Aragón Nagydíján.

Honfitársunk már az első körben feljött a negyedik helyre remek rajtját követően, ezt a pozíciót pedig egészen a hajráig őrizni tudta.

Nyolc körrel a vége előtt Talma megelőzte Corsit és a már a második hely is elérhető közelségbe került, azonban nem tudta lenyomni a célegyenesben Simont, így a harmadik lett. A futamot az élről indult olasz Andrea Iannone nyerte.

A 125 kcm-esek között 2007-ben világbajnok Talmácsi Gábornak idén eddig ez a legjobb helyezése.

“Nagyon boldog vagyok! Végre sikerült nagyon jó beállításokat találnunk, s ennek meg is lett az eredménye. Arra külön büszke vagyok, hogy Speed Up-os csapattársammal, Iannonével közösen állhattunk fel a dobogóra. Dolgozunk tovább, remélem, a folytatás is hasonlóan sikeres lesz” – nyilatkozta az MTI-nek a magyar pilóta, aki azt is elárulta, hogy a bokszutcába érve a nagy öröm közepette elcsúszott motorjával így szó szerint beesett a szerelők közé, sérülés azonban szerencsére nem történt.

Moto2 (21 kör, 106,638 km):
1. Andrea Iannone (olasz) 40:33.264 p
2. Julian Simon (spanyol) 40:39.467
3. TALMÁCSI GÁBOR 40:39.540

A pontverseny állása 12 futam után (még 5 van hátra): 1. Toni Elias (spanyol) 224 pont, 2. Simon 148, 3. Iannone 144,…6. TALMÁCSI 95