Elődöntős és már biztos érmes a Tóth, Póta duó

Meccslabdákat hárítottak a magyar lányok, így hatalmas bravúrral ott vannak a legjobb négy között az Eb-n!

Az Ostravában zajló Európa-bajnokság honlapja szerint a két éve aranyérmes magyar kettős a hazai közönség előtt szereplő Iveta Vacenovska, Renata Strbikova duóval találkozott pénteken a legjobb nyolc között, és hiába vezetett a rivális előbb 2-0-ra, majd 3-1-re is, Tóthék egyenlítettek, majd a döntő szettben – három meccslabdát is hárítva – a maguk javára fordították a mérkőzést.

Eredmények – női páros, negyeddöntő:

Tóth Krisztina, Póta Georgina – Iveta Vacenovska, Renata Strbikova (cseh) 4-3 (-7, -9, 3, -13, 9, 9, 11)

A magyar kettős szombaton 17 óra 15 perctől lép asztalhoz a fináléba kerülésért, ellenfele a Ruta Paskauskiene, Okszana Fagyejeva litván, orosz páros lesz.