Asztalitenisz-Eb: a fiúk feljutottak az első osztályba

A belgákat is legyőzte a remekül szereplő magyar pingpongcsapat Ostravában.

A viadal honlapja szerint a 17-20. helyért zajló hétfő esti mérkőzésen a kezdőember, Kosiba Dániel kiélezett csatát vívott Benjamin Rogiers-vel, és négy szettben győzött. Ezt követően Jakab János villámgyorsan nyert Lauric Jean ellen.

Zwickl Dániel a folytatásban nem tudta begyűjteni a harmadik sikert, miután öt szettben alulmaradt Julien Indeherberggel szemben. Negyedik párban újra Jakab állt asztalhoz, és a Kosibával nagyot küzdő Rogiers ellen is remekelt, 3-1-es sikerrel biztosította be a magyar győzelmet. Ez volt a csapat ötödik sikere Ostravában.

A magyar csapat így kedden a 17. helyért léphet asztalhoz Szlovénia ellen, és mivel a másodosztályból a 17. 18. és 19. kerül a legjobbak közé, Jakabék már feljutottak.

Eredmények – férfiak (második osztály), a 17-20. helyért:

Magyarország-Belgium 3-1

Kosiba Dániel-Benjamin Rogiers 3-1 (14, -8, 10, 9)
Jakab János-Lauric Jean 3-0 (5, 6, 6)
Zwickl Dániel-Julien Indeherberg 2-3 (-10, 7, -12, 6, -9)
Jakab-Rogiers 3-1 (9, 5, -10, 9)

Szlovénia-Szlovákia 3-1

A női csapatunk az 5-8. helyért folytathatja a továbbiakban.