Az USA könnyedén lett a világ ura

Az amerikai kosárlabda-válogatott a házigazda Törökországot győzte le a fináléban.

A Team USA rendkívül magabiztosan játszott a döntőben, láthatóan nem zavarta a tengerentúliakat a szép számú hazai publikum.

Az első negyedben még partiban voltak a törökök Mike Krzyzewski legénységével, azonban a folytatásban nem tudtak mit kezdeni a történelmet író Kevin Duranttel – az Oklahoma City Thunder tehetsége tudhatja most már magénak az egy világbajnokságon dobott legtöbb pontot hazájában.

A második negyedben már tíz is volt közte, majd az összesen 11 darab hármast hintő (ebből Durant 7-et magára vállalt) amerikaiak a harmadik negyedben végleg megtörték ellenfelüket. Az utolsó felvonás örömjátékát követően 81-64 lett a döntő végeredménye, az USA valamirevaló center nélkül hódította el a világbajnoki címet.

Lamar Odom 15 pontot és 11 lepattanót, Durant 28 pontot dobott a közösbe, a túloldalon Hedo Türkoglu 16-al zárt.