Clijsters-Zvonarjova döntőt rendeznek a hölgyeknél

A címvédő belga Kim Clijsters és az orosz Vera Zvonarjova vívja a női egyes döntőjét a New Yorkban zajló amerikai nyílt teniszbajnokságon.

A pénteki elődöntőkben a második helyen kiemelt belga játékos óriási csatát vívott a hazai Venus Williamsszel, akit végül 2 óra 23 perces, három játszmás mérkőzésen győzött le.

Ezzel Clijsters lehet 2001 óta az első női játékos, aki megvédi címét Flushing Meadowsban. Legutóbb éppen Venus Williams volt erre képes.

A hetedik helyen kiemelt Zvonarjova az első helyen rangsorolt, tavaly döntős dán Caroline Wozniacki ellen mérkőzött, és a vártnál lényegesen magabiztosabban, két szettben győzött.

A férfi párosok küzdelmét az esélyeknek megfelelően az amerikai Bryan-testvérek, Bob és Mike nyerte meg.

Eredmények – női egyes, elődöntő:

Zvonarjova (orosz, 7.)-Wozniacki (dán, 1.) 6:4, 6:3
Clijsters (belga, 2.)-V. Williams (amerikai, 3.) 4:6, 7:6 (7-2), 6:4

férfi páros, döntő:

B. Bryan, M. Bryan (amerikai, 1.)-Bopanna, Quresi (indiai, pakisztáni, 16.) 7:6 (7-5), 7:6 (7-4)