Litvánia simán jutott az elődöntőbe

Az európai csapat 104-85-re verte Argentínát a törökországi világbajnokság negyeddöntőjében.

A meccs elején még a dél-amerikaiak szerezték meg a vezetést, azonban a játékrész közepén egy 8-0-ás rohammal magukhoz ragadták a kezdeményezést a litvánok, a lendületük pedig az egész mérkőzésen kitartott.

A második sőt, a harmadik negyedet is simán hozta Litvánia, Argentína egyedül az utolsó felvonásban tudott közelebb férkőzni ellenfeléhez, igaz az európaiak ekkorra már kiengedtek, ráadásul így 104-85 lett a vége.

A győztestől többen is kiegyensúlyozott teljesítménnyel rukkoltak elő, a csapatból heten is 10 pont fölött zártak, a mezőny legsikeresebbje pedig Delfino volt a maga 25 egységével.

Litvánia a törökországi világbajnokság elődöntőjében az USA-val találkozik, a másik ágon Szerbia – Törökország összecsapást rendeznek.