Ötödikek lettek női pólósaink

A spanyolokkal vívott utolsó mérkőzését megnyerte szerda délután, így végül ötödik lett a magyar női vízilabda-válogatott a zágrábi Európa-bajnokságon.

Az első negyedben jól kezdtek mieink, a végül három találattal záró Valkai Ágnesnek köszönhetően a vezetést is megszerezte a magyar csapat. A 3-0-ra megnyert nyitó etapot követően a másodikban feljöttek a spanyolok, félidőre azonban így is megőrzött egy minimális előnyt Petrovics Mátyás együttese.

A harmadik felvonásban tovább növelték a különbséget a magyar hölgyek, egy ízben 7-4 is virított az eredményjelzőn, majd az utolsó negyedben bebiztosították győzelmüket, ezzel pedig megszerezték a zágrábi Európa-bajnokság 5. helyét.

Eredmény, az 5. helyért:

Magyarország-Spanyolország 10-7 (3-0, 2-4, 3-2, 2-1)
a magyar góldobók: Valkai 3, Bujka, Kisteleki D. 2-2, Takács, Drávucz, Keszthelyi 1-1