Nyertek a törökök, kikaptak a spanyolok

Törökország a harmadik meccsét is megnyerte a hazai rendezésű vb-n, ugyanakkor a címvédő spanyolok alulmaradtak a litvánokkal szemben.

A címvédő spanyolok harmadik csoportmeccsükön másodszor nyelték le a vereség keserű piruláját a világbajnokságon: a franciák után kedden a litvánoktól is kikaptak, utóbbitól 76-73-ra.

A spanyolok 11 ponttal ugyan megnyerték az első negyedet, de a dobások hatékonyságát illetően a folytatásban feljavult a rivális, amelynek a találkozó végére a védekezése is “összeállt”, a negyedik negyedben csupán kilenc pontot engedélyezett Spanyolországnak.

Litvániához hasonlóan Franciaország is hibátlan a D betűjelű csoportban, miután 24 pontig és 7 lepattanóig jutó Nicolas Batum vezetésével, esélyeshez méltóan 68-63-ra verte Kanadát.

A C csoportban a házigazda Törökország is megőrizte veretlenségét. A görögök elleni győztes meccsen (76-65) hárman is tíz pontiig, vagy efölé jutottak: Ersan Ilyasova 26, Semih Erden 12, Ömer Asik pedig kereken 10 egységgel járult hozzá a harmadik hazai győzelemhez.