Másodszor is simán nyertek az amerikaiak

Az USA csapata könnyedén verte el Szlovénia válogatottját, a vége 99-77 lett az észak-amerikaiaknak.

A csupa NBA-játékosból álló Team USA második mérkőzésén Szlovénia legjobbjaival csapott össze a törökországi világbajnokság vasárnapján, szombaton Kevin Duranték Horvátországot verték 106-78-ra.

A fiatal gárda a második mérkőzésen sem erőlködött, már az első negyedben megalapozta későbbi győzelmét. Az európai együttes mind a két félidőt pocsékul kezdte, 24 próbálkozásból ráadásul csak öt tripla volt eredményes.

A tengerentúliaktól az Oklahoma City Thunder sztárja 22 pontot dobott, a padról Rudy Gay 16 egységet, Kevin Love pedig egy dupla-duplát (10 pont, 11 lepattanó) tett a közösbe. A túloldalon Nachbar 13 ponttal zárt.

A szombaton a görögöktől izgalmas meccsen kikapó Kína ezúttal Elefántcsontparttal csapott össze, a 26-ot hintő Yi Jianliang vezérletével 83-73-ra nyert. Litvánia Kanadát, Angola Jordániát verte vasárnap délután.