Kikapott a női kosárlabda-válogatott

A Montenegró elleni idegenbeli kétpontos vereség után ezúttal Bulgária volt jobb a mieinknél.

Az Európa-bajnoki selejtezőn Bulgária volt a magyar csapat ellenfele a szolnoki Tiszaligeti-sportcsarnokban. Remekül kezdett Székely Norbert csapata, több mint tíz ponttal vezettünk az első negyedet követően.

A második játékrészban azonban felhoztuk az amerikai honosított játékossal felálló, spanyol edző vezette bolgár csapatot. Még az utolsó negyed előtt is 59:55 volt a magyarok javára, de a végére még pontatlanabb lett a támadójáték, és az elhamarkodott dobások megbosszulták magukat.

A magyar csapat továbbra is csak a finnek elleni hazai győzelmet tudja felmutatni. A bolgároktól és Montenegrótól kétszer, a törököktől egyszer kaptunk ki. A Finnország elleni idegenbeli és a törökök elleni hazai meccsen lehet javítani.