Babos elvesztette a bronzmeccset az ifi olimpián

Egyéniben nem sikerült érmet szereznie a magyar teniszezőnek, de párosban még van esélye minderre.

A szingapúri ifi olimpia honlapja szerint a wimbledoni tornán és a Roland Garroson junior párosban győztes, ezúttal a harmadik helyen kiemelt magyar játékos csütörtökön két szettben, 6:2, 7:5-re kapott ki a hetedikként rangsorolt szlovák Jana Cepelovától.

Babos párosban, a belga An-Sophie Mestach-hal a döntőbe kerülésért mérkőzött a nap során, és végül a lehető legszorosabb meccsen vereséget szenvedett a duó: egy kínai páros nyert 3:6, 6:3, 10-7-re “ellenünk”. Babos a bronzért küzdhet ebben a számban is.

Az atléták szépen szerepeltek, a kalapácsvető Töreky Balázs negyedik helyen , míg Fertig Fruzsina 8. helyen jutott a döntőbe.

Az úszók közül Bernek Péter 7. idővel döntős 100 méteres gyorsúszásban, míg a magyar lány 4×100 méteres gyorsváltó szintén a 7. idővel jutott a fináléba, ahol ugyanebben a pozícióban végzett – a számot Kína nyerte Németország és Kanada előtt. A csapat tagjai: Kapás Boglárka, Ambrus Diána, Olasz Anna, Bucz Ágnes.