Hazai továbbjutások az úszó-Eb-n

Verrasztó Evelyn, Mutina Ágnes, Balog Gábor, Bodor Richárd és Financsek Gábor is továbbjutott az elődöntőbe.

A pénteki előfutamok első versenyszáma a 200 méteres hátúszás volt. Dajka Ádám 2.06.75-tel végzett futamában, ezzel ötödik lett. Verrasztó Dávid, akinek a 400 vegyes a fő száma, 2.01.08-cal szintén ötödik lett saját versenyében, Balog Gábor 2.00.72-es eredményével harmadikként csapott be az utolsó előtt körben.

Nagy Péter az utolsó nyolcasban indult, utolsó helyen végzett. Összességében 11. és 12. helyen jutott tovább Verrasztó és Balog Gábor. Igaz, Dávid visszalépett a középfutamoktól.

A 200 méteres női gyorsúszásban három aranylány is indult. Dara Eszter a negyedik előfutamban a hatos pályán úszott, ideje 2.06.25 lett. Mutina Ágnes fő számában bizonyított, 2.00.43-mal megnyerte a futamát. Verrasztó Evelyn az olasz klasszis Pellegrinivel küzdött az utolsó nyolcasban, és végül 1.59.54-gyel negyedik lett. Mellettük Zombai Annamária volt a negyedik magyar résztvevő, ő 2.05.40-et úszott. Verrasztó 5., Mutina 9. helyen kvalifikálta magát a középdöntőbe.

100 pillangón Bátka Bálint 55.32-t (élete legjobbja), Kovács Norbert 55.12-t repesztett, míg Hős Péter 54.03-at, Pulai Bence 54.24-et. Egyikőjük sem jutott tovább. Mint ahogyan Rafael Munoz sem, a spanyol kiesése nagy meglepetés, főleg a 200 méter megnyerése után.

Szekeres Dorina 30.12-es, Joó Sára 30.28-as egyéni rekorddal végzett 50 háton. Povázsay Eszter 30.30-mal, Lábdy Alexandra 30.35-tel zárt a számban, így mind a négyen búcsúztak.
Férfi 50 méteres mellúszásban Financsek Gábor 28.12-vel zárt, ez élete legjobbja.

Horváth Zoltán 28.26-tal futamában negyedik lett, korábbi legjobbján 6 tizedet javított! Szele Dávid és Bodor Richárd egy futamban szerepelt, előbbi 28.92-vel, utóbbi 28.14-gyel végzett.

Financsek és Bodor végül a 16. és 17. helyen továbblépett (egy szlovén kiesett).

1500 méteres női gyorsúszásban Kádas Vivien (16:52.73 p) a 18., míg Balogh Vanessza (17:06.73) a 19. helyen végzett, így egyikőjük sem jutott tovább.