Kozma és Takács a középdöntőben

100 méteres gyorsúszásban kilenc előfutamot rendeztek!

A budapesti Európa-bajnokság csütörtöki versenynapján az első versenyszám a 200 méteres női mellúszás volt. Bor Katalin és Bucz Eszter az első előfutamban indult, előbbi 2.36.89, utóbbi 2.37.11-es idővel idei legjobbját úszta, a futamot az első két helyen fejezték be, de idejük messze elmarad a legjobbakétól. A második menetben állt rajtkőhöz Kovács Réka (2.37.35) és Böszörményi Borbála (2.38.02), ezzel az ötödik és hetedik helyen végeztek, nem jutottak tovább.

A 100 méteres férfi gyorsúszásban Keresztes Mátyás a negyedik futamban indult, összesen egyébként 9 (!) futamot rendeztek. Az ob-n ötödik helyezett kecskeméti végül 8. lett a mezőnyben 51.59-es eredménnyel. A hatodik nyolcasban Makány Balázs volt érdekelt, második helyen csapott a célba 50-17-es idővel, ami ugyan idei legjobbjának számít, elegendőnek bizonyult a 16 közé jutáshoz.

Takács Krisztián a 200-on győztes Biedermann eredeti futamában indult, ők azonban nem álltak végül rajthoz. A mi fiunk végül 49.91-gyel ötödik lett, ez egyéni legjobbja. Az utolsó futamban Kozma Dominikért (képünkön) szoríthattunk. A váltóban 49.31-et úszott, most pedig 49.79-et. Kozma a 17., Takács a 18. lett, de az olasz és a francia versenyzők hárman is jó időt teljesítettek, folytathatják az elődöntőben.