Ötödik a női váltó a junior öttusa-vébén

Az ötödik helyen végzett a magyar női csapat a hétfői váltóversenyben a junior öttusázók székesfehérvári világbajnokságán.

A Kovács Sarolta, Tóth Adrienn, Cseh Krisztina összeállítású együttes a vívást a negyedik, a 3×100 méteres úszást pedig a hatodik helyen zárta, így a lovaglás előtt negyedik volt a 12 válogatottat felvonultató mezőnyben. A harmadik számban azonban csak kilencedik lett, ezzel visszacsúszott, a lövészetekkel megszakított váltófutásban pedig nem tudott lényegesen javítani helyzetén.

Szombaton, a nők hagyományos küzdelmében Kovács arany, a Kovács, Tóth, Cseh összeállítású csapat pedig ezüstérmet nyert. Vasárnap Demeter Bence győzött a férfiak versenyében.

Kedden, a világbajnokság zárónapján a férfiak váltóviadalát rendezik.

Eredmények:

női váltóverseny:
1. Nagy-Britannia (Kate French, Freyja Prentice, Katy Burke) 5036 pont
2. Kína (Huo Csi – Huo Qi, Vang Vej – Wang Wei, Vang Ja-ven – Wang Yawen) 4960
3. Lengyelország ( Joanna Gomolinska, Oktawia Nowacka, Magdalena Walesa) 4888
…5. Magyarország (Kovács Sarolta, Tóth Adrienn, Cseh Krisztina) 4724 (vívás: 35 győzelem/31 vereség/846 pont, úszás: 3:09.55 perc/1028 pont, lovaglás: 1018 pont, lövészet-úszás: 25:42.48 perc/1832)