Hatodik lett a magyar férfi gyorsváltó

A 4x100 méteres gyorsváltók döntőjében a hazai csapat a hatodik helyen zárt a margitszigeti úszó-Eb-n.

Kozma Dominik volt az első úszó a magyar férfi gyorsváltóban, a mieink pedig fokozatosan szakadoztak le a többiektől, Takács Krisztián a nyolcadik helyen “adta át” a stafétát Cseh Lászlónak.

A magyar úszófenomén sokat faragott a hátrányból, utolsó versenyzőnk, Makány Balázs pedig tartotta a pozíciót a záró 100 méteren, így a magyar csapat a hatodik helyen végzett a margitszigeti Európa-bajnokság 4×100 méteres gyorsváltójában. A mieink tovább javítottak a délelőtti eredményükön, így újabb országos csúcsot mentek.

Az első hely az oroszoké lett, akik Európa-bajnoki csúccsal nyerték meg az aranyat, a második helyen a franciák végeztek, míg a dobogó legalsó fokára a svéd együttes ért oda.