Pars Krisztián bronzérmes az Eb-n

Pars Krisztián bronzérmet szerzett kalapácsvetésben a barcelonai atlétikai Európa-bajnokság szerdai versenynapján. Németh Kristóf kilencedik helyen végzett.

Pars a döntőben 79,06 méterrel érte el legjobbját, sokáig ennél csak a világranglista-vezető szlovák Libor Charfreitag tudott jobbat, aki 80,02 méterrel nyerte a versenyt. Az utolsó sorozatban azonban az olasz Nicola Vizzoni hat centiméterrel Pars elé került.

A szombathelyi nehézatléta először szerzett érmet nagy világversenyen – mivel pekingi olimpiai ezüstjének a sorsa még nem dőlt el -, s teljesítményének értékét növeli, hogy egész évben sérülésekkel és betegségekkel küszködött.

Németh 73,93-mal lett kilencedik.

Pars Krisztián a legfrissebb hírek szerint még előrébb végezhet, ugyanis kérte a csapatvezetést, hogy óvjanak a szlovák Libor Charfreitag ellen, aki győztes dobásánál feltehetően kilépett.