Hosszabbítás után kikaptak kosaras lányaink Szlovákiától

A románok elleni kiütéses győzelem és a világbajnok Ausztrália megszorongatása után három ponttal kikaptunk északi szomszédainktól.

Az erősen megfiatalított magyar válogatott – amely a szombathelyi felkészülési torna csütörtöki nyitómeccsén leiskolázta a románokat, majd péntek este hat ponttal kikapott a világbajnok ausztrál együttestől – végig vezetett az első félidőben, a szünetben három pontos magyar előnnyel pihenhettek a csapatok.

A harmadik negyedben már kilenc ponttal is vezettünk, de a szlovákok kemény védekezésre váltottak, így törvényszerű volt a felzárkózásuk. Végül hosszabbításra mentették a meccset, ahol egyértelműen jobbak voltak.

A rendkívül fiatal magyar csapat így is imponáló és szerethető játékot nyújtott a torna során.

Székely Norbert szövetségi kapitány (képünkön) értékelése:

“Nem voltunk elég kemények. Ennél keményebben kellett volna játszanunk, hogy nyerhessünk. Mindkét csapat pontatlanul játszott, s nálunk kijöttek azok a hibák ezen a meccsen, amikre számítottunk. A zóna ellen nem voltunk még elég jók, de ezzel nincs is baj, hiszen még ezt nem tudtuk gyakorolni.”

Eredmény:

Magyarország-Szlovákia 62-65 (16-15, 18-16, 14-14, 8-11, 6-9) – hosszabbítás után

A legjobb magyar dobók: Fűrész 17, Krivacsevics 12, Fegyverneky 10