Spanyol kerekes nyerte a 12. etapot

Joaquim Rodriguez nyerte a Tour de France pénteki, látványos versenyt hozó napját.

A francia kerékpáros körverseny 12. szakasza Bourg-de-Peage és Mende között húzódott, a táv hossza 210 és fél kilométer volt, tarkítva két második és három harmadik kategóriás emelkedővel.

Már a pénteki nap előtt is sokat emlegették az Alpok és a Pireneusok közötti leghegyesebb összekötő etapot, a szakasz pedig beváltotta a hozzá fűzött reményeket. A legendás mendei emelkedőn a sárga trikó Andy Schleck bajba került, Rodriguez és a címvédő Alberto Contador pedig ezt kihasználva meglépett a favoritoktól.

Az egy repülőtér kifutóján végződő etapot végül a spanyol kerekes nyerte meg nagy csatában. Míg az összetettben vezető Schlecknek sikerült kicsivel több mint fél percet megőriznie előnyéből. Lance Armstrong csak az 57. lett.