Ezüstérmes a Kammerer-Vereckei duó

A Kammerer Zoltán-Vereckei Ákos duó ezüstérmet szerzett szombaton a kajak párosok 1000 m-es versenyében.

A Kammerer Zoltán, Vereckei Ákos duó ezüstérmet szerzett szombaton a kajak párosok 1000 m-es versenyében a spanyolországi Trasonában zajló kajak-kenu Európa-bajnokságon.

A pénteki előcsatározásokból minden magyar hajó biztosította a helyét a szombati 1000 m-es, illetve a vasárnapi 500 m-es döntőkben a spanyolországi Trasonában zajló kajak-kenu Európa-bajnokságon.

Az egy kilométeres táv előfutamaiban hét hajó volt érdekelt Storcz Botond szövetségi kapitány csapatából, a kenu négyeseknél ugyanis a kevés nevező miatt csak finálét rendeznek. Kovács Katalin (K-1), a Kammerer Zoltán, Vereckei Ákos, illetve a Szabó Gabriella, Csipes Tamara duó (K-2), továbbá a férfi kajak négyes (Dombi Rudolf, Szalai Tamás, Kökény Roland, Hadvina Gergely) futamgyőzelemmel került egyből a fináléba, míg Sarudi Pál (C-1) egy második, a Mike Róbert, Tóth Márton kettős (C-2) pedig egy harmadik hellyel biztosította a helyét a végjátékban.