Serena Williams döntőbe jutott

Zvonarjova lesz az ellenfele. Fucsovics egyesben elődöntős, párosban Zsigáékat győzték le, Babos párosban továbbment.

Serena Williams magabiztosan győzte le az orosz Petra Kvitovát, így könnyen jutott be a szombati döntőbe a címvédő, mellesleg háromszoros wimbledoni győztes.
Ellenfele az orosz Vera Zvonarjova lesz, aki a Venust legyőző Pironkovát verte három szettben.

A magyar juniorok közül versenyben van még Fucsovics Márton (ő egyesben és párosban is áll még), valamint Zsiga Márton és Babos Tímea párosban.

Fucsovics ma egyéniben elődöntőbe jutott. Amennyiben véget érnek a további magyar érdekeltségű találkozók, itt közüljük majd az eredményeket.

Kvitova egyébként Budapesten, a római parti teniszakadémián is rajthoz áll majd a jövő héttől.

Eredmény – női egyes, elődöntő:

S. Williams (amerikai) – Kvitova (orosz) 7:6, 6:2

A junior egyesek mezőnyében Fucsovics Márton már az elődöntőben van, ahogy arról már beszámoltunk.

A fiú párosok mezőnyében magyar párharcot rendeztek. Fucsovics cseh partnerével szállt szembe a szegedi Zsiga Máté és barbadosi párja ellenében. A US Open tavalyi győztese és Salaba végül magabiztos győzelmet aratott.

Eredmény – fiú páros 2. forduló:

Fucsovics, Sabala (magyar, cseh) – Zsiga, King (magyar, barbadosi) 6:4, 6:4

A leány párosok versenyében Babos Tímea az amerikai Stephensszel az oldalán bejutott a harmadik körbe, miután az első szett elvesztése után bravúrosan megfordították a találkozót.

Babos, Stephens (magyar, amerikai) – Bouchard, Eikeri (kanadai, norvég) 1:6, 6:2, 6:3