Kiesett Federer Wimbledonban!

Hatalmas meglepetés született az angol nyílt teniszbajnokságon, miután kiesett a hatszoros győztes Roger Federer.

A svájci zsenit a cseh Berdych győzte le négy játszmában. A cseh versenyző eddig hatszor játszott Wimbledonban, legjobb szereplése egy negyeddöntő volt 2007-ben. Jelenleg a 13. helyen áll az ATP-listán, és a 19. helyen emelték ki a verseny előtt.

A meccsen fokozatosan jött meg az önbizalma, és még az sem törte meg, hogy a negyedik játszmában a meccslabdát csak harmadik nekifutásra tudta beütni.

Federer már az első fordulóban ötszettes küzdelemre kényszerült Alejandor Falla ellen. 2002 óta ez a második veresége mindez a zseninek Angliában, akkor a horvát Ancic verte a negyeddöntőben, 2008-ban Rafael Nadaltól kapott ki a döntőben.

Eredmény, férfi egyes negyeddöntő:

Berdych (cseh) – Federer (svájci) 6:4, 3:6, 6:1, 6:4

A cseh versenyző ellenfele az elődöntőben a szerb Djokovics lesz.

A junior fiúk mezőnyében viszont magyar győzelem született, miután Fucsovics Márton legyőzte brit riválisát. A magyar fiú egy ausztrál versenyzővel csap össze a negyeddöntőben.

Eredmény:

Fucsovics Márton – Marsalek 6:3, 6:2

Szintén a junioroknál, de a párosok versenyszámában Zsiga Márton is továbbjutott barbadosi társával a 2. fordulóba:

Eredmény:

Zsiga Máté, D. King (magyar, barbadosi)–Horánsky, Koválik (szlovák, 8.) 6:0, 6:3