Világrekord Wimbledonban – és még nincs vége a meccsnek!

Minden idők leghosszabb teniszmeccsét játszották szerdán Wimbledonban, és még csütörtökön is folytatják.

A 28 éves francia Nicolas Mahut és a 23. helyen kiemelt 25 éves amerikai John Isner (a képen) kedden kezdte el mérkőzését a férfi egyes első fordulójában!

Akkor a negyedik szett után sötétedés miatt félbeszakadt a találkozó 2 óra 54 perc után. Szerdán folytatták a felek, de az ötödik játszma befejezésére 7 óra és 4 perc sem volt elég!!

59-59-es állásnál ismét félbehagyták a meccset, a bíró jelezte, a folytatásra már csak csütörtökön jöhetnek vissza a fiúk. Pontosan 21:12 perckor fújták le a meccset, összesen 9 óra 58 perce megy a találkozó.

Az eddig rekordot jelentő mérkőzésen a 2004-es Roland Garroson Fabrice Santoro 6 óra 33 perc alatt lépett túl Clementen.

John Isner 98, Nicolas Mahut 95 ásznál jár a mérkőzésen, ezzel Isner 30 ásszal veri az eddigi rekorder Karlovicot.

A Grand Slam tornákon – a US Open kivételével – nem rövidítéssel ér véget az ötödik játszma, hanem akkor, ha az egyik játékos két gémmel megnyeri a játszmát (6-6 után).