Duplázott a sprinter Girón

Második győzelmét aratta az olasz körversenyen Tyler Farrar, a Garmin-Transition kerekese a 10. szakaszt nyerte meg.

A velo.hu beszámolója szerint a sportolókat a keddi napon sem fogadta kegyükbe az égiek, 12 fok és borongós idő várta a kerékpárosokat a rajtnál.

Az etap eleje Hubert Dupont (Ag2R-La Mondiale), Dario Cataldo (Quick Step) és Charly Wegelius (Omega Pharma-Lotto) szökéséről szólt, 200 megtett kilométer után azonban a szökevények előnye csökkenni kezdett.

Az utolsó néhány száz méterre Matteo Tosatto (Quick Step) fordult elsőként, azonban Dean személyében még felvezető emberrel is rendelkező Farrar 300m-rel a cél előtt robbantott, és megszerezte második sikerét a Girón. A második helyre Fabio Sabatini jött be, a harmadik pedig Julian Dean lett. A térdsérüléséből nem rég felépült Robbie McEwen javuló formáját mai negyedik helye is mutatja.