Élete legnagyobb győzelmét aratta a dán kerekes

A 2010-es Giro d'Italia első hegyi befutós szakaszát Chris Anker Sörensen nyerte vasárnap.

A velo.hu tájékoztatása szerint az eseménytelenül telt első hegyi befutós etapon a dán Chris Anker Sörensen egy 17 fős szökés végén tudott az élen maradni, így ő nyerte a szakaszt.

„300 méterrel a cél előtt még nem hittem el, hogy nyerhetek. Végül azonban senki sem ért utol, így pályafutásom legnagyobb győzelmét ünnepelhettem. Ezen a hegyen még sohasem versenyeztem, de természetesen a szintrajzok alapján tisztességesen felkészültem belőle. Amikor Stortoni támadott, akkor saját tempóban zárkóztam fel hozzá, de egyúttal el akartam vele hitetni, hogy komoly problémáim vannak. Pontosan úgy alakult a szakasz, ahogy szerettem volna. Csodálatos a hangulat a csapaton belül, sokkal többet értünk el eddig, mint amire számítottunk. Bár természetesen mi már a verseny előtt is jobban hittünk magunkban, mint azok a kritikusaink, akik szerint nem Giro szintű kerettel jöttünk” – nyilatkozta Sörensen a futamot követően.