Nyert a Roma, de az Inter lett a bajnok

A címvédő Internazionale nyerte a 2009/10-es olasz labdarúgó-bajnokságot.

Az Inter a már kieső Siena együtteséhez látogatott a Serie A utolsó, 38. fordulójában. A milánói csapatnak győzelemre volt szüksége a biztos bajnoki címhez. Félidőben 0-0-ra álltak a felek, miközben a Roma 2-0-ás előnyre tett szert a Chievo vendégeként, így José Mourinho együttese átmenetileg a második helyre csúszott.

A második felvonásban aztán Diego Milito betalált, az Inter pedig meg tudta őrizni előnyét, igaz a hazaiak a hajrában több veszélyes támadást is vezettek. A portugál szakember a lefújás pillanatában az ünneplés helyett az öltözőbe sietett.

A Roma végül 2-0-ra zárt a Chievo otthonában, azonban ez most csak a második helyre volt elég. A Farkasoktól Daniele De Rossi szerezte a második találatot, az olasz középpályás egy életerős bombával vette be a hazaiak kapuját.

Még egy kérdés maradt nyitva, kié lesz a Bajnokok Ligája-selejtezőt érő negyedik hely. Mivel a Palermo és a jobb helyzetben lévő Sampdoria is nyerni tudott, utóbbi indulhat az elsőszámú európai kupasorozatban.

A pontvadászat gólkirálya a pocsék szezont futó Udinese játékosa, Antonio Di Natale lett a maga 29 góljával.

Eredmények:
Siena – Inter 0-1 (Milito 57.)
Chievo – Roma 0-2 (Vucinic 38., De Rossi 45.)
Atalanta – Palermo 1-2 (Ceravolo 48. ill. Cavani 12., 90. – a másodikat büntetőből)
Bari – Fiorentina 2-0 (Stellini 36., Rivas 90.)
Cagliari – Bologna 1-1 (Ragatzu 65. ill. Adailton 4.)
Catania – Genoa 1-0 (Lopez 65.)
Parma – Livorno 4-1 (Lanzafame 45., 46., Morrone 49., Crespo 90. ill. Danilevicius 72.)
Sampdoria – Napoli 1-0 (Pazzini 52.)