Történelmi bravúrral döntős a Philadelphia

Sporttörténelmi bravúrt hajtott végre a Philadelphia Flyers, miután 0-3-ról fordítva kiverte a Boston Bruinst, és bejutott a fináléba.

A Philadelphia Flyers az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) fennállásának harmadik olyan csapata, amely összesítésben 0-3-ról fordítva kiverte pénteken a Boston Bruinst, ezzel bejutott a Keleti-főcsoport fináléjába.

A Flyers ráadásul a párharc utolsó csatájában is már 3-0-ás hátrányban volt, de a 29. percre kiegyenlített. A sorsdöntő gólt Simon Gagne ütötte hét perccel a vége előtt.

Az NHL történetében eddig kétszer – 1942-ben a Torontónak a Detroit ellen, 1975-ben pedig a New York Islandersnek a Pittsburgh ellen – sikerült fordítania 0-3-ról, a négy nagy észak-amerikai profiligát (NBA, NHL, NFL, MLB)tekintve pedig még a Boston Red Sox baseballcsapata volt képes hasonló feltámadásra 2004-ben.

Eredmény:

Keleti-főcsoport, elődöntő:

—————————

Boston Bruins-Philadelphia Flyers 3-4

Az egyik csapat negyedik győzelméig tartó párharc végeredménye: 4-3 a Philadelphia javára.