Nadal szenvedett, Federer hengerelt

A két fő esélyes két szettben hozta a kötelezőt a madridi salakpályás tornán.

A nyolcaddöntőben Nadalnak volt nehezebb dolga a két esélyes közül, hiszen a bombaerősen szerváló John Isner állta az útját. Az amerikai ugyan csak 12 ászt adogatott, de Nadalnak meggyűlt, és az első szettet csak egy kései brékkel döntötte el. A második felvonásban hamar elvette a spanyol ellenfele adogatójátékát, és ezt az előnyt már nem engedte ki a kezéből.

„Nehéz meccs volt, nem sok lehetőségem, de ezeket szerencsére kihasználtam. Nagyon fontos győzelem ez számomra, elégedett vagyok a formámmal” – nyilatkozta Nadal, aki sorozatban 12. meccsét nyerte meg idén salakon. A torna elsőszámú esélyese a nyolc között a francia Monfilsszal találkozik.

Roger Federer is két szettben hozta a kötelezőt a nyolcaddöntőben. A svájci világelső honfitársát, Stanislaw Wawrinkát verte 6:3, 6:1-re. „Stan salakon a legerősebb,úgyhogy boldog vagyok, hogy ilyen jól ment a játék” – mondta Federer, a madridi torna címvédője. A kétszeres családapa a négy közé jutásért azzal a Gulbisszal találkozik, aki néhány hete Rómában három szettben megverte.

Madrid, nyolcaddöntő
Férfiak:
Federer (svácji, 1.)-Wawrinka (svájci, 15.) 6:3, 6:1
Ferrer (spanyol, 9.)-Cilic (horvát, 8.) 6:3, 6:2
Gulbis (lett)-Lopez (spanyol) 6:2, 7:6 (7-0)

Li (Li, kínai, 13.)-A. Bondarenko (ukrán) 6:3, 6:4
Rezai (francia)-Petkovic (német) 6:4, 7:6 (10-8)
Peer (izraeli)-Parra Santonja (spanyol) 7:5, 6:2

A negyeddöntőben: Petrova (orosz, 16.)-Safarova (cseh), Rezai-Jankovic, Stosur-V. Williams (amerikai, 4.), Peer-Li