Federer idén először nyert salakon

A világelső idei első győzelmét aratta salakon: két szettben győzte le a német Bjorn Phaut az Estorilban zajló tenisztornán.

A salakpályás Grand Slam-versenyen, a Roland Garroson tavaly győztes világelső idei első győzelmét aratta a “vörös borításon”. A múlt heti, római tornán rögtön az első meccse után kénytelen volt búcsúzni, miután három szettben kikapott a lett Ernests Gulbistől.

Az Estorilban erőnyerő Federer a német Bjorn Phauval találkozott a második fordulóban, és könnyedén, 6:3, 6:4-gyel lépett tovább. A nyolc között a francia Arnaud Clement lesz az ellenfele.

“Nagyon fontos volt számomra ez a mérkőzés, ugyan nem játszottam mindig szépen, de most nem ez a lényeg. Most szusszanok egyet, hogy pénteken újult erővel lépjek ismét pályára” – nyilatkozta Phau legyőzését követően a svájci klasszis, aki 2008-ban megnyerte az estorili tornát (az orosz Nyikolaj Davigyenkót verte a döntőben), tavaly viszont nem indult a portugáliai versenyen.