Messi villogott, otthon nyert a Barca

Lionel Messi duplájának és egy gólpasszának is köszönhetően a Barcelona 4-1-re nyert a Tenerife ellen.

A Barcelona hazai pályán fogadta a Tenerife együttesét a spanyol bajnokság 36. fordulójában. A katalánok az első félidőben nem tudtak meglépni ellenfelüktől, Messi találatát Roman egyenlítette ki a játékrész hajrájában.

Fordulás után aztán beindult a henger, Bojan, Pedro, majd az argentin Aranylabdás is eredményes tudott lenni, így a vége sima 4-1-s siker lett. A gránátvörös-kékek jelenleg négy ponttal vezetik a tabellát, a második helyen álló Real Madrid szerda este utazik a Mallorca otthonába. A Barcelona jelenleg 93 ponttal áll, ami rekord a spanyol bajnokság történetében.

A Barca ellen szombaton elvérző Villarreal ezúttal az Almería otthonában botlott, így a Sporting Gijónnal ikszelő Getafe európai kupaporondot érő helyre lépett fel. A Valencia egyre inkább bebiztosítja harmadik helyét, Mata duplája után a Xerez távozott pont nélkül a Mestalla stadionból.

Eredmények:
Barcelona – Tenerife 4-1 (Messi 17., 90., Bojan 63., Pedro 77. ill. Roman 39.)
Valencia – Xerez 3-1 (Mata 45., 58., Silva 68. ill. Armenteros 37.)
Almeríia – Villarreal 4-2 (Crusat 13., Uche 28., 41., Piatti 90. ill. Marcano 54., Ibagaza 66.)
Getafe – Sporting Gijón 1-1 (Soldado 48. ill. De las Cuevas 18.)