Gera nélkül is nyert a Fulham, a Chelsea továbbra is az élen

A Fulham a West Ham Unitedet győzte le 3-2-re, a Kékek a Liverpool elleni rangadón diadalmaskodtak.

Az angol bajnokság hétvégi, 37. fordulójában Fülöp Márton debütált a Manchester City kapujában, ráadásul egyből győztes meccsen. Az Égszínkékek a BL-indulást erő negyedik helyért folytatott harcban 3-1-re verték az Aston Villát. Nyert a Tottenham is, a Spurs a Boltont gyűrte le 1-0-ra.

A bajnoki cím szempontjából a vasárnap volt érdekes, ekkor játszott ugyanis a Manchester United és a Chelsea is. A Vörös Ördögök papírforma győzelmet arattak a Sunderland otthonában, Nani a 28. percben döntötte el a három pont sorsát. A londoniak ennél valamivel magabiztosabban nyerték a Liverpool elleni rangadót, Drogba és Lampard vette be Reina kapuját. A Chelsea előnye egy pont egy fordulóval a bajnokság vége előtt.

Nyert a Gera Zoltánt ezúttal pihentető Fulham is, a londoni csapat a West Ham United elleni váropsi rangadón aratott 3-2-s sikert, ezzel feljött a 10. helyre.

A fordulóból két mérkőzés még hátra van, a Wigan – Hull City és a Blackburn – Arsenal találkozókra hétfőn kerül sor.

Eredmények:
Liverpool – Chelsea 0-2 (Drogba 33., Lampard 54.)
Sunderland – Manchester United 0-1 (Nani 28.)
Fulham – West Ham United 3-2 (Dempsey 44., Cole 59. – öngól, Okaka 80. ill. Cole 61., Franco 90.)
Birmingham – Burnley 2-1 (Jensen 29. – öngól, Benitez 41. ill. Thompson 87.)
Manchester City – Aston Villa 3-1 (Tévez 42. – büntetőből, Adebayor 43., Bellamy 90. ill. Carew 16.)
Portsmouth – Wolverhampton 3-1 (Dindane 20., Utaka 39., Brown 67. ill. Doyle 35.)
Stoke – Everton 0-0
Tottenham – Bolton 1-0 (Huddlestone 38.)