Talma jól repesztett

Talmácsi Gábor a kilencedik helyen végzett a Moto2-esek között, a világbajnokság második futamán, a Spanyol Nagydíjon.

A viadalt a hazai közönség előtt szereplő Toni Elias nyerte, a japán Tomizava Soja lett a második és a svájci Thomas Lüthi végzett a harmadik helyen.

Talmácsi remekül kapta el a rajtot, feljött a 4. helyre, sőt egy rövid ideig a 3. volt, ám egy tömeges bukás miatt meg kellett ismételni a startot. A második indításnál a magyar versenyző megtartotta a 7. pozícióját, s bár megpróbált felzárkózni az élbolyhoz, ez nem sikerült. Féltávnál Elias nagy csatában volt a Tomizavával és Lüthivel. A viadal hajrájában óriási versengés alakult ki az első helyért, amelyet végül a hazai közönségkedvenc nyert meg.

Talmácsi nem tudott beleszólni az élmezőny küzdelmébe és végül – akárcsak a katari nyitófutamon – a kilencedik lett.

Az április 25-ére kiírt japán GP-t a két héttel ezelőtti izlandi vulkánkitörés nyomán elrendelt légtérzár miatt október 3-ra halasztották, így a mostani, spanyolországi viadal lett a második az idei sorozatban.

A Moto2-ben, a vb új kategóriájában a résztvevők 600 köbcentis versenygépeken köröznek. Ezeket egyformán négyütemű Honda motorokkal szerelték fel és Dunlop abroncsokkal látták el.