Sport

Megfosztották sydneyi bronzérmétől a kínai tornászcsapatot

A NOB megfosztotta érmeitől a 2000-es sydneyi olimpián harmadik kínai tornász-válogatottat, mivel túl fiatal versenyzőt szerepeltettek.

A női csapatból Tung Fang-hsziao (Dong Fangxiao) mindössze 14 éves volt a játékok idején, a szabályzat pedig kimondja, hogy csak olyan sportoló vehet részt a viadalon, aki legalább az olimpia évében betölti 16. életévét.

A bronzérmet így a végül negyedik helyen záró amerikai csapat kapja meg.

Itt állíthatod be, hogy a Google kereső elöl hozza a 24.hu-s találatokat

Ajánlott videó

Olvasói sztorik