Bor és Joó is negyeddöntős a Cselgáncs Eb-n

Bor Barna és Joó Abigél is bejutott a negyeddöntőbe a bécsi cselgáncs Európa-bajnokság szombati versenynapján.

A +100 kg-os Bor a szlovén Matjaz Ceraj után a hazai közönség előtt szereplő Rupert Riess-szel találkozott. Először az osztrákot intették, majd két páros figyelmeztetés következett, ami a paksi versenyzőnek már vazaarit jelentett. A mérkőzés 2:44 percnél fejeződött be, amikor a magyar újabb vazaarit kapott válldobására, s ez már ippongyőzelmet ért.

Az idén 70-ből 78 kg-ba felment Joó Abigél első meccsén mindössze 58 másodpercet töltött a tatamin, s ezalatt igencsak “teleírta” az eredményjelzőt a házigazdákat képviselő Nadine Pichler ellen: 12 másodperc elteltével vazaarit, később jukót, végül pedig ippont érően döntötte fel riválisát. A folytatásban az ukrán Marina Priscsepa következik.

Veresége esetén Bor és Joó is a bronzéremig tartó vigaszágon folytathatja szereplését.