Az edző fejébe került az egyenlítés

A rossz formában lévő Sevilla a múlt heti BL-kudarc után a spanyol bajnokság sereghajtója ellen sem tudott nyerni.

A hat nyeretlen meccsel a háta mögött pályára lépő Sevilla a Primera Division biztos kiesője, a Xerez ellen nyerhette volna vissza az önbizalmát, de Kanouté 63. percben, büntetőből szerzett góljára a lefújás előtt Leandro Gioda válaszolt a Xerez részéről, így 1-1 lett a meccs vége.

A Sevilla sikertelen sorozatának eredményeként a lefújást követően a csapat vezetősége menesztette Manuel Jiménez vezetőedzőt. A hírek szerint a Sevilla szerdai edzését a két erőnléti tréner tartja, a vezetőség pedig keresi Jiménez utódját.

A Sevilla bukdácsolása ellenére még mindig harcban van a Bajnokok Ligája-selejtezőt érő negyedik helyért, hiszen jelenleg ötödik helyen áll a spanyol bajnokságban, egy ponttal lemaradva az egy meccsel kevesebbet játszó Mallorcától.