Liverpool-győzelem a sereghajtó ellen

A nyáron nagy reményekkel érkezett Aquilani első gólját szerezte, Torres duplázni tudott.

A múlt heti, Európa-ligában elszenvedett vereség után a sereghajtó Portsmouth ellen javíthatott a Liverpool, és az első félidő közepén elért három találatával korán eldöntötte a meccs sorsát.

A 26. percben Asdown, a Portsmouth kapusa ajándékozta oda a Liverpoolnak, így Fernando Torresnek tulajdonképpen csak az üres kapuba kellett passzolnia (1-0). Szinte azonnal dupláztak a Benítez fiai, hiszen Torres passza után Ryan Babel lőtte ki a bal alsó sarkot (2-0).

Amikor a 32. percben Alberto Aquilani, a nyáron nagy reményekkel érkezett olasz középpályás csapata harmadik és saját maga idénybeli első gólját is megszerezte, nagy veszélyben már nem forgott a Liverpool győzelme a kapura veszélyt jelentő vendégek ellen.

A második félidőben Aquilani visszaadta a kölcsönt Fernando Torresnek, aki az olasz passzát váltotta gólra a 77. percben (4-0). A végén Nadir Belhadzs révén a szinte biztos kieső, csőd szélére került Portsmouth is betalált, így alakult ki a 4-1-es végeredmény.

Győzelmével a Liverpool megelőzte a tabellán a Manchester Cityt és az 5. helyen áll.

Eredmény:

Premier League, 30. forduló:

FC Liverpool-Portsmouth 4-1 (3-0)

———————————–

gólszerző: Torres (26. és 77.), Babel (28.) Aquilani (32.), illetve Belhadj (88.)