Dárdai vesztes meccsen írt történelmet, Hajnal gólt harcolt ki

A magyar játékos öltötte magár legtöbbször a Hertha mezét, csapata azonban hatpontos meccsen kikapott a Nürnbergtől.

Dárdai Pál kezdőként lépett pályára a hazai pályán játszó Hertha Berlin együttesében, ezzel ő lett a klub történetének legfoglalkoztatottabb játékosa. Ennek megfelelően a fővárosi csapat meg is szerezte a vezetést a Nürnberg ellen, a vendégek azonban a második félidőben fordítani tudtak, fontos három pontot rabolva a Herthától. Dárdait a 67. percben cserélték le.

Egy másik honfitársunk, nevezetesen Hajnal Tamás is pályára lépett szombaton a Bundesligában, csapata a Dortmund pedig a Bochum otthonában nyert. A magyar középpályás a 63. percben állt be, Barrios az ő kipattanó lövéséből szerezte meg második találatát.

Szalai Ádám ezúttal a kispadról nézte végig, ahogy tíz emberre fogyatkozó csapata, a Mainz 1-0-ra nyer hazai pályán a Köln ellen, a címvédő Wolfsburg a Mönchengladbach otthonában vezényelt le egy mészárlást, míg a Hannover a Frankfurtot lépte le.

Eredmények:
Hertha – Nürnberg 1-2 (Gekasz 36. ill. Bunjaku 61., Khariszteasz 90.)
Mainz – Köln 1-0 (Schürrle 56.)
Bochum – Dortmund 1-4 (Holtby 53. ill. Kehl 18., Zidan 27., Barrios 74., 77.)
Hannover – Frankfurt 2-1 (Andreasen 14., Pinto 57. ill. Altintop 45.)
Mönchengladbach – Wolfsburg 0-4 (Misimovics 41., Dzeko 49. – büntetőből, 80., Gentner 58.)