Saját cseréje verte meg az Intert

Sulley Muntari két perc alatt kiállíttatta magát a Catania otthonában, csapata pedig 3-1-re kikapott.

A Chelsea elleni, keddi BL-párharcra gyúró Inter Szicíliába látogatott az olasz bajnokság 28. fordulójának nyitómérkőzésén. A Catania már az első félidőben támadásba lendült, sorra alakultak ki a helyzetek Julio Cesar kapuja előtt. A 13. percben a vezetést is majdnem megszerezték a hazaiak, a brazil kapus remek kijövetele, majd a milánói védők blokkjai kellettek az egál megőrzéséhez. A folytatásban sem született gól, 0-0-al fordultak a felek.

A második játékrészben szinte a semmiből szerzett vezetést az Inter, Milito talált Andujar hálójába egy ügyesen végigvezetett támadás végén. Húsz perccel később egyenlített a Catania, Maxi Lopez bombázott közelről a kapuba. A 79. percben pályára lépett Sulley Muntari, aki biztosan nem zárja a szívébe a mérkőzést: a ghánai középpályás egyből sárgát érően szabálytalankodott, majd a megítélt szabadrúgásnál a büntetőterületen belül kezezett, amiért kiállított a játékvezető. A megítélt büntetőt Mascara lehelet finoman emelte a gólvonal mögé. Az utolsó percekben Martinez tette fel az i-re a pontot, így a vége 3-1 lett.

Eredmény:
Catania – Inter 3-1 (Lopez 74., Mascara 81. – büntetőből, Martinez 90. ill. Milito 54.)