Juhászék kikaptak Hamburgban, zakózott a Liverpool

A magyar védő végig a pályán volt az Európa Liga nyolcaddöntőjének odavágóján.

A hazai pályán játszó Hamburg már a 23. percben megszerezte a vezetést, Mathijsen volt eredményes. A játékrész vége előtt van Nistelrooy megduplázta az előnyt, de Legear révén 2-1-el fordultak a felek. A második felvonásban sem láthattak sok helyzetet a nézők, ezek közül azonban Jarolim egyet értékesíteni tudott, így a vége 3-1 lett.

Az Atlético Madrid a portugál Sportingot fogadta azonban Agüeroék annak ellenére sem tudták kiharcolni a győzelmet, hogy a vendégek a 31. perctől szimpla, a 89. perctől kettős emberhátrányban játszottak – a vége 0-0 lett.

A Kazany hazai pályán ikszelt a Wolfsburggal, míg a Lille óriási meglepetésre 1-0-ra nyert hazai pályán a szebb napokat is megélt Liverpool ellen: Hazard a 84. percben talált be szabadrúgásból Reina kapujába, a labdába végül senki nem ért bele, ez zavarta meg a spanyol hálóőrt.

Eredmények:
Lille – Liverpool 1-0 (Hazard 84.)
Atlético Madrid – Sporting 0-0
Hamburg – Anderlecht 3-1 (Mathijsen 23., van Nistelrooy 40., Jarolim 76. ill. Legear 45.)
Rubin Kazany – Wolfsburg 1-1 (Noboa 29. ill. Misimovics 67.)