Ovecskin duplázott, de ez sem volt elég

Magyar idő szerint kedd hajnalban csak két mérkőzést rendeztek az NHL-ben: a Washington Capitals a Dallas Stars, míg a Los Angeles Kings a Columbus Blue Jackets együttesét fogadta.

A Washington már kettővel is vezetett a Dallas ellen, a taxasiak azonban a harmadik harmadban fordítani tudtak, így Ovecskin második találata már csak a hosszabbítás kiharcolására volt elég. A ráadás percekben nem született meg a mindent eldöntő gól, így következhettek a rávezetések. Az összességében szenzációs napot kifogó Marty Turco a büntetőknél is remekelt, így a dallas elhozta a fővárosból a két pontot.

A Los Angeles Kings igencsak belekezdett hazai pályán a szebb napokat megélt Columbus ellen, a hazaiak már az első szünetre négygólos előnyt hoztak össze. A második felvonásban a különbség tovább nőtt, a vége 6-0 lett.