Ez sajnos durwára nem igaz, nemhogy másokat, de magamat sem tom mindég finanszírozni, de még lehetek én a soros, legalábbis annyiban, hogy célkeresztbe kerülhet bárki, akire rá lehet kenni, hogy nem mink csesztük el, hanem tik. De sőt, nem egyszerűen tik, mert a sok okosságból, ami a napokban sugárban dőlt ki a kormánypolitikusi szájakból, megint kirajzolódik a jól ismert profil, a bűnbak kampós orrú arcéle, a bűnbaké, aki most a hazaáruló civileket finanszírozza, és teljesen igazuk van. Ezek a civil szervezetek ugyanis az épeszű európai demokrácia utolsó műhelyei-bástyái, teljesen jogos és érthető (az ő szemszögükből), hogy ezeket a közösségeket látják-láttatják fő ellenségüknek, és a kommentek tanúsága szerint a dolog működik, a munkáslevelezők már követelik, hogy úgy bánjanak el velük, mint Putyin a saját démonizált-dehumanizált civiljeivel. Ezt is megértük, hogy bő negyedszázaddal a liberális demokrácia bevezetését követően a magát kereszténynek és demokratának csúfoló pártállami-kormányzati elitek újra egy egyébként nyolc gyilkossággal kapcsolatba hozott szovjetorosz diktátor micsodáját micsodálják, miközben azt az Európát gyalázzák, amely (aki) őrült pénzeket pumpál a saját gusztustalan levében fortyogó, gyűlölettől fuldokló Ungur-Bungurisztánba, hátha lesz belőle valami. Hát nem, így is Európa leggyengébb GDP-növekedését produkáljuk, tyaja, nem fociarénákat kéne építeni a budik mögé egy országban, ahol nincs foci, hanem egy bátor és vidám valamit, aminek a lényege a kooperáció az ország mindkét felével. Nem bűnbakká és bűnözővé titulálva mindenkit, aki nem akar exkágébésekkel szotyolázni a blaszkettő vippáholyában, miközben egy csodacsapat éppen az egyik legnagyobb történelmi lehetőségünket cseszi el, kábé utoljára.
Magamat sem tom mindég finanszírozni.
Kapcsolódó cikkek
Ajánlott videó
- 15:20 Pósfai Mihály: A kormány felelőssége, hogy megoldja az azbesztkrízist
- 15:14 Percekkel a Magyar által szabott határidő előtt a legfőbb ügyész reagált az aranykonvoj ügyre
- 15:09 Magyar űrügynökséget hozna létre Tanács Zoltán és Kapu Tibor
- 15:07 Lovasi András vándordíjat csinált a Kossuth-díjából
- 15:05 Kormányszóvivői sajtótájékoztató a hőségről: húsz éve nem láttunk ilyet
- 15:05 Végül neki lett igaza – megszólalt az Orbán Viktor által meghurcolt elemző
- 14:49 Újabb magyar válogatott kézis igazolt a román bajnokságba
- 14:43 Hegedűs: Szeptembertől indulhat a kórházi fertőzéseket mérő rendszer
- 14:37 Mutatjuk, mikor érhet véget a kánikula
- 14:37 A felháborodás miatt mégsem állítanak szobrot Fenyő Miklósnak Újlipótvárosban
- 14:34 Hol volt eddig ez a konstruktív Fidesz? – ismét megszavazták a győri fideszesek Pintér Bence javaslatait
- 14:23 Mráz Ágoston egyedüli tulajdonos és vezető lett a Nézőpontban
- 14:05 A TV2 bejelentette: ezek a műsorok várhatóak ősszel
- 14:02 A Budapesti Szent Ferenc Kórház várja azokat, akik hűsölni szeretnének
- 14:00 Eldől az egyik legizgalmasabb csoport, összedőlt egy stadion – élő hírfolyam a foci-vb 15. játéknapjáról
- 08:51 Török Gábor: Amire a Tisza-kétharmad készül, az még az előző másfél évtized alkotmányos barkácsolásai között is feltűnő
- 10:59 Navracsics Tibor nem érti a NER oligarcháit
- 12:20 Magyar Péter az Uzsoki Utcai Kórház tetejéről pár órát adott a főügyésznek, hogy számoljon be az aranykonvojügyről
- 07:00 „Miért lehet egy Mészáros Lőrinc előbb képviselő, mint egy Hadházy Ákos?”
- 05:45 Gazdagréti paneltől a várig: Nagy magyar filmes és sorozatos helyszínvadászat
- 08:18 Reagált a Semmelweis Egyetem a szerdai rendőrségi akcióra
- 05:30 Kvíz: meg tudod mondani egyetlen jelenetképből, melyik Jennifer Aniston-filmről van szó?
- 07:07 Újabb Ferrari luxusautót fotóztak a korrupciós ügybe keveredett Hungast-tulajdonos cég parkolójában
- 13:14 Gyorsított eljárásban állítják bíróság elé a polgármestert, aki a sárgarépa kódjával lopott legót a Tescóból
- 07:37 Hamis euróval fizette ki a megvásárolt kocsi árát, még vissza is kapott tízezer forintot
Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
