Azt kellene, hogy építsük át az egész országot egy nagy stadionná. Húzzunk a határ köré egy nagy lelátót, amolyan Colosseum-félét – ezzel egyúttal ezt az egész kerítésbizniszt is megoldanánk – és testületileg vonuljon fel a lelátóra mindenki az országban, kivéve az a párszáz katonafétises, bevetési csoportos náci ultra, akik amúgy sem akarnának feljönni a lelátóra, minthogy mindenkit szenvedélyesen gyűlölnek. Még a végén kénytelenek lennének vegyülni egy cigánnyal, egy negyvenkilós nővel meg a félvér barátjával, egy zsidóval, egy leszbikussal, egy svábbal, egy muzulmánnal, egy indiai informatikussal, egy bombák elől menekülő afgán átutazóval, egy kormánypártival, egy amerikaival, egy ellenzékivel, egy csóróval, egy konzervatívval, egy krisnással, egy liberálissal, egy milliomos startupperrel, egy rákkutatóval, egy kéményseprővel, egy egyetemistával, egy punkkal, egy védőnővel, egy gyúróssal, egy túrázóval, bárkivel. És akkor ez a pár száz katonafétises, bevetési csoportos náci ultra, boldogan a sikertől, hogy végre maguk között lehetnek, jól ellenne az üres harctéren olyan másfél hétig, ezt követően összevesznének tetszőleges összeesküvés-elméleten, és a tegnapi pajtás lehazaárulózásától zengő terepen harcolni kezdenének. Mi meg a többiekkel a lelátókon ülnénk cigánytól túrázóig, élvezve rövid kicsekkolásunkat a mindennapokból, és fentről néznénk a párhetes posztmodern gladiátorjátékot, míg odalenn a bátor ifjak kiütik egymást. Akkor lemenni páran, összeszedni a harc hevében kótyagosra fáradt okosokat, csendesen behordani őket az ország fényes múltú elmegyógyintézeteibe, és mindenki mehetne vissza a dolgára. És még a turizmus is megugrana: ki látott még ilyen csoda, országnagy stadiont?!
- 19:00 Nyomozás indult a győri önkormányzati médiacég szerződései miatt
- 18:57 Magyar: akár kormánytag vagy Tisza Sziget-tag is lehet a következő köztársasági elnök
- 18:56 „A Sulyok Tamás-történetnek a mai nappal vége” – Galgóczi Eszter a Magyar Péter által bejelentett Tisztítótűz-műveletről
- 18:51 Foci-vb: Argentína-Ausztria 1-0 (élő)
- 18:26 Meghalt Nyakó Júlia
- 18:03 A játékosokat védi vagy a momentumot öli meg? – így hat a meccsekre a hidratációs szünet
- 18:02 Napirend után: Ki határozza meg az Orbán-korszak történelmi megítélését?
- 17:58 Kapitány István szerint 8–10 százalékkal erősebb lehetne a GDP
- 17:00 Az Egyesült Államok két hónapra felmenti Iránt az olajszankciók alól
- 16:50 Kánikula idején már nem elég lehűteni a lakást – az is számít, hogyan tesszük
- 16:37 Az Újpest leigazolta a válogatottnál elbúcsúztatott kapust
- 16:14 Novák Előd kifizetné a szivárványos zászlók Dunába dobása miatti bírságot
- 16:13 Pikó András szerint a filmesek pofátlanul olcsón használják a magyarországi forgatási helyszíneket
- 15:44 Fidesz: A miniszterelnöknek elment az esze
- 15:39 Gigantikus bűzlő hulladékhegyet hordtak össze egy autókereskedő kapuja elé a XV. kerületben, a rendőrség nyomozást indított
- 09:11 Megvan, melyik a legolcsóbb és legdrágább bank
- 12:18 Biró Ferenc Pál elmagyarázta, miért került a NER 60 ezer milliárdba
- 11:21 A kisbenzinkutasok berágtak az új kormányra, bezárással fenyegetnek
- 12:17 Több vármegyére is riasztást adtak ki felhőszakadás és zivatar veszélye miatt
- 08:58 Gyurcsány Ferenc egy nógrádi kis faluban telepedik le
- 07:20 Sarolta hercegnővel pózol apák napi fotóján Vilmos herceg: követőik szerint olyanok, mint két tojás
- 08:32 Megható levelet hagyott az öltözőben az iráni labdarúgó-válogatott
- 10:52 Lófasz fog itt folyni, nem acél
- 18:26 Meghalt Nyakó Júlia
- 05:30 Kvíz: Pest utcái a Monarchia idején – te értetted volna, miről beszélnek?
Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
