Magyarország – San Marino 8-0

Európa-bajnoki selejtező, Budapest, vezeti: Kaasik (észt)

A magyar válogatott nagyon szép győzelmet aratott a gyengébb játékerőt képviselő vendégcsapat ellen. A San Marino-i csapat semmilyen ellenállást nem tudott kifejteni, a mieink gyakorlatilag végig támadott.

A magyar csapat nagyon régen aratott ilyen nagy arányú győzelmet, a Salvador elleni 10-1-et tudjuk így kapásból megemlíteni.

Szalai Ádám először kezdett a magyar válogatottban, rögtön három góllal hálálta meg a bizalmat. Reméljük, a csapat lendülete kitart keddig, akkor Finnországban lesz jelenése a válogatottnak.

Eredmény – Európa-bajnoki selejtező:

Magyarország – San Marino 8-0 (4-0)
gólok:
Szalai Ádám (3), Rudolf Gergely (2), Dzsudzsák Balázs, Koman Vladimir, Gera Zoltán (11-esből)

94. PERC: Vége a mérkőzésnek! Rég nem látott gólözön mellett 8-0-ra nyert a magyar válogatott. GRATULÁLUNK!

93. PERC: A végén még megrázta magát a magyar válogatott. Dzsudzsák parádés gólt rúgott középről. Majd az utolsó pillanatokban Laczkó elesett a 16-oson belül, a megítélt büntetőt Gera Zoltán értékesítette.

Középről tekert a kapuba.

88. PERC: Álljatok fel, álljatok fel! – szólít a kemény mag. A magyar válogatott kétségtelenül megérdemli a vastapsot.

LES 86’
Ismét Priskin futott lesre.
CSERE 84’
San Marino
Bollini helyett Cervellini

83. PERC: Czvitkovics volt nagyon bátor. Igen messziről lőtt kapura, Simoncini viszont kiütötte a lasztit. Fél perccel később Gera lőtt, alig ment mellé a labda.

81. PERC: Egy némileg lassú magyar támadás végén Dzsudzsákhoz került a labda, ő középen ívelésre vállalkozott, de a kaput nem találta el a lövés.

Priskin maradt elől.

76. PERC: Szép magyar támadás végén Dzsudzsák lőtt kapura, de a bombába belevetődtek. Több volt benne.

75. PERC: Ha lehet ilyet mondani, kissé leült a meccs, a közönség további gólokat követel a fiúktól.

SZÖGLET 74’
Koman elől mentettek.

73. PERC: Alábecsültük a nézőszámot, a hivatalos adatok szerint 10 596 néző tekinti végig a 90 percet.

SZÖGLET 69’
Vermes lövésébe értek bele.

67. PERC: Priskin fejelt kapura Rudolf beadását követően. Szalait alighanem már a Finnország elleni találkozóra pihenteti Egervári Sándor.

66. PERC: Két szögletet is rúghattunk, a második már a tizedik volt. Az első veszélyesebbnek mutatkozott, majdnem öngólt vétett Collini.

SZÖGLET 66’
Priskin elől tisztáztak.
CSERE 64’
Elek helyett Vadócz
CSERE 64’
Szalai helyett Priskin a pályán.

60. PERC: Koman is megérdemelte a gólt. Rudolf – aki remekül játszik a mérkőzésen – bal oldalon kavart, középre adta a labdát, Koman pedig egy védő szorításában lőtt kapura, a játékszer pedig meg sem állt a hálóig. 6-0!!

GÓÓÓL 60’
Koman Vladimir
11 méterről lőtt a kapura.

58. PERC: Talán az első szöglet, ami nem sikerült.

A bokája sérült meg.

48. PERC: Remek passzok után növelte előnyét a magyar csapat. A támadás végén két magyar is megszerezte harmadik értékes skalpját: Dzsudzsák harmadik gólpasszát, Szalai harmadik gólját. A kapu közvetlen közeléből passzolt a hálóba. 5-0 ide!

GÓÓÓL 48’
Szalai Ádám
Dzsudzsák gólpassza után. 5-0!!

47. PERC: Dzsudzsák bal oldalról adta középre, Rudolf elől az utolsó pillanatban tisztáztak.

46. PERC: Egyik szövetségi kapitány sem változtatott a szünetben. Már rögtön a kezdés után magához ragadta a kezdeményezést a magyar válogatott.

KÖZÉPKEZDÉS 46’
San Marino
Elkezdődik a második félidő.

45+1. PERC: Vége az első félidőnek, magabiztosan vezet a magyar válogatott!

45. PERC: 1 perc hosszabbítást jelez az észt játékvezető.

45. PERC: Szerencsére San Marino semmilyen veszélyt nem jelent a magyar csapat kapujára.

42. PERC: Dzsudzsák a sorfalba lőtte a szabadrúgást.

SZABADRÚGÁS 42’
25 méterről jöhetett.
SÁRGA LAP 42’
Della Valle, San Marino
Gerát állította meg.

40. PERC: Továbbra is robog előre a magyar válogatott, ígéretes volt Gera szabadrúgása, a kapusról kijövő labdára több magyar is lecsapott volna, mielőtt szögletre tisztáztak a vendég védők.

SZÖGLET 39’
Dzsudzsák lőtte.
SZABADRÚGÁS 39’
Gera lőtte, a kapusról jött ki.
SÁRGA LAP 38’
Rudolfot taglózta le.

34. PERC: A San Marino-i csapatból hiányzik a legjobb játékos, Andy Selva.

33. PERC: Gera lőtt fölé egy 22 méteres próbálkozás során.

28. PERC: No, akkor egy kis összefoglaló. A harmadik magyar találat egy remek Koman-Elek-Rudolf kényszerítő után született meg, Rudolf még a kapus mellett is elhúzta a labdát, mielőtt a hálóba lőtt. 3-0! Nem sokkal később Szalai Ádám fantasztikus bombagóllal köszönt be. 28-30 méterre a kaputól háttal állva pörgette fel a lasztit, és onnan lőtte-ívelte-bikázta a San marino-i kapuba. 4-0, gála a Puskás Stadionban!

SZABADRÚGÁS 25’
Dzsudzsák a 16-os sarkáról lőtt. Oldalháló.

25. PERC: Körülbelül 6000 néző figyeli az eseményeket a Puskás Stadionban.

22. PERC: Legutóbbi hazai “meetingünkön” 3-0-ra nyertünk, akkor mindhárom gólt Gera Zoltán szerezte.

SZÖGLET 20’
A negyedik magyar szöglet.

18. PERC: Szalai első gólja a válogatottban, és micsoda gól! Gyönyörű fejes! Dzsudzsák végezte el a bal oldali szögletet, a Mainz pazar formában lévő csatára szépen ugrott fel, és a kapu hosszú felső sarkába fejelte a játékszert. 2-0!!

GÓÓÓL 18’
Dzsudzsák szögletét fejelte a kapuba.

14. PERC: Jó szellemben focizik a magyar csapat, folyamatosan próbál előremenni, és ez legtöbbször sikerül is.

10. PERC: Remek kezdés, megvan az első magyar gól! Bal oldalról érkezett a beadás Dzsudzsák részéről, melyet Rudolf fejelt kapura. Simoncini páratlan bravúrral kiütötte a fejest, de épp újra a Genoa játékosának fejére, ő pedig kihasználta a lehetőséget. 1-0-ra vezetünk!

GÓÓÓL 10’
Közelről fejelt a kapuba.

10. PERC: És az érem másik oldala: Ki nem ugrál, büdös szlovák! – hangzik a közönség egy részéről. Érthetetlen, különösen azután, hogy a szlovák-magyar viszony rendeződni látszik.

Egy szép gesztus, emlékezés a vértanúkra:

9. PERC: Dzsudzsák végzett el szabadrúgást 35 méterre Simoncini kapujától. Nem lőtte rá, hanem indította Komant, ő elhúzta a bal oldalon, laza középreívelését azonban nem érte már el Rudolf.

6. PERC: Juhász fejére érkezett a labda, de nem tudta irányítani a labdát.

SZÖGLET 6’
Dzsudzsák harcolta ki.

5. PERC: A magyar csapat láthatóan agresszíven letámadja a San Marino-i csapat játékosait a középpályán, ezzel megakadályozva a vendégtámadások lehetőségét.

3. PERC: Eddig egyetlen meccs fejeződött be a mai selejtezők közül, de azon meg is született a hatalmas meglepetés. A vb-résztvevő és az előző fordulóban Oroszországban is győzni tudó Szlovákia 3-1-re kikapott Örményországban.

1. PERC: Nem is volt veszélytelen. A beívelést követően Collini maradt egyedül, Juhász lemaradt róla. Szerencse, hogy a vendégjátékos épp Király kezébe fejelte a labdát.

SZÖGLET 1’
San Marino
Az első szöglet az övéké.
KÖZÉPKEZDÉS 1’
Indul a mandula.

A nézőtéren a tizenhárom aradi vértanú arcképét ábárzoló zászlókat emeltek magasba a magyar drukkerek. Szép gesztus az október 6-i nemzeti gyásznap alkalmából.

A himnuszok szólnak, hamarosan kezdődik a találkozó.

Bántóan kevesen vannak a Puskás Ferenc Stadionban. A válogatott azért nem a Szusza Ferenc Stadionban játszik, mint Moldova ellen, mert az újpesti stadion infrastrukturális felkészültségét az MLSZ hiányosnak vélte.

Kezdőcsapatok:

Magyarország: Király – Vermes, Juhász, Vanczák, Laczkó – Koman, Gera, Elek Á., Dzsudzsák – Rudolf, Szalai. Szövetségi kapitány: Egervári Sándor

San Marino: Simoncini – Valentini, Vannucci, Bacciocchi, Della Valle, F. Vitaioli – Berretti, Bollini, Marani, M. Vitaioli – Montagna.

Szövetségi kapitány:

Giampaolo Mazza

A magyar válogatott eddig két mérkőzést játszott a 2012-es ukrán-lengyel közös rendezésű Európa-bajnokságra kvalifikáló selejtezősorozatban. Az elsőn 2-0-ra kikaptunk Svédország otthonában, a másodikon viszont hazai pályán 2-1-re sikerült megverni Moldovát.

Egervári Sándor szövetségi kapitány szerint a mai találkozón érvényre kell juttatni a papírformát, és ha csak 1-0-ra is, de meg kell nyerni a meccset. Az ugyanolyan presztízzsel bírna, mintha nagyobb arányban győznénk.

A találkozót eltiltás miatt kihagyja Lipták és Lázár is, helyettük Vermes és Vanczák került a kezdőbe. Szintén ott van a csapatban a Mainz légiósaként tündöklő Szalai Ádám, akitől gólt, gólokat vár a szakvezetés éppúgy, mint az őt a kezdőbe követelő szurkolósereg is.

A csoport másik meccsén Hollandia Moldova otthonában lép pályára.