Light

Irodaszék-bajnokság

Száguldó könyvelők.

Több mint ötven indulóval az idén harmadszorra rendezték meg Németországban az irodaszék-bajnokságot. A kocsmai mozgáskultúra (csocsó, darts, merev részegség) mellett az egyre jobban feltörekvő hivatali sportok (stressz, depresszió, munkamánia) legfiatalabb ága már internacionális szintre emelkedett, hiszen az idén már nyílt, nemzetközi versengést rendeztek, melyet a luxemburgi Pierre Feller nyert.

Pierre eredménye a 200 méteres versenytávon 26,95 másodperc volt. Ez azt jelenti, hogy időnként 35 km/óra sebességgel tepert, ami azért nem rossz ahhoz képest, hogy kizárólag olyan irodabútorral lehetett indulni, mely nem motoros meghajtású.

A szabályok értelmében a „járműveket” át lehetett építeni (görkorcsolya- és gördeszkakerekekre cserélve az eredetieket), de a gépi meghajtás nem engedélyezett.

Természetesen egyéb kategóriában is átadtak díjakat, így a hazai pálya előnyét élvező Heiko Winter nyerte a legjobb design díját lovat formázó ülőalkalmatosságával.