Light

Ez is kosárlabda

Több időt töltenek a levegőben, mint a földön.

Hagyományos formájában a kosárlabda mint sportág két csapat összecsapásával, mérkőzés formájában zajlik, megfelelő szabálykeretek között.

Ezeket a szabályokat és az eszközkeretet 2000 környékén az amerikai Mason Gordon némileg átsatírozta, és egyes részeit kihúzta, illetve újraírta.

Röviden a lényeg; feltalálta a slamball nevezetű játékot, melyben van egy kevés szilárd talaj és 2×4 gumiasztal, melyen folyamatosan pattognak a játékosok a meccs során a két palánk között. Csapatonként 4-4 játékos üzemel, a félidők nyolcpercesek, és a közte lévő szünetben tíz percig tart a pihenő.

A játékosok posztjuk szerint; handler a labdakezelő és a játék irányítója, gunner a lövő, aki a pontokat szerzi és a stopper, aki blokkolja a támadásokat.