Lehetne Lovasi András Kossuth-díja jobb helyen, minthogy egy szekrényben porosodjon?
– merült fel a kérdés a zenészben és a Fishing on Orfű szervezőiben, így közösen megalapították a Vándor Lajos-díjat, „hogy minden évben felkérhessenek egy jelentős kulturális teljesítménnyel bíró zenészt, hogy az egy évig vigyázza, felügyelje, ápolja az eredeti szobrot.”
Mindezt a zenész a szerdán induló fesztivál megnyitóján jelentette be, és már át is adták az első díjazottnak:
A lapunknak is eljuttatott közlemény szerint Lovasi és a Fishing on Orfű hagyományt szeretne teremteni a ceremóniából, jövőre már a közönség bevonásával választanák ki a díjazottat.
