Kultúra
????????????????????????????????

Megvannak a Televíziós Újságírók Díja idei jelöltjei

24.hu
24.hu

2018. 03. 13. 10:05

12 kategóriában összesen 36 személyiség és tévéműsor esélyes a szakmai elismerésre.
Korábban a témában:

Bejelentették a Televíziós Újságírók Díja jelöltjeit. A vezető televíziós szakújságírókból álló zsűri közzé tette a kategóriánkénti legjobb három tévés személyiség vagy produkció nevét.

2017 legjobb női műsorvezetője Borbás Marcsi, Lilu és Ördög Nóra, a legjobb férfi műsorvezetője pedig Gundel Takács Gábor, Sebestyén Balázs vagy Till Attila lehet. Zsűritagként díjazhatják ByeAlexet, Liptai Claudiát és Majkát is.

A Televíziós Újságírók Díját idén tizenkét kategóriában, ünnepélyes díjátadó gálán adják át 2018. március 28-án a Pesti Vigadóban. Az esemény főtámogatója a NuMuvee Hungary Kft, televíziós műsorgyártó.

A 2014-ben alapított Televíziós Újságírók Díja Magyarország egyik legrangosabb szakmai értékmérőjének számít, köszönhetően a díjat övező óriási médiaérdeklődésnek és maguknak a díjazottaknak is. Az elismerést a legfontosabb szak és hírmédiumok vezető újságíróinak szavazati alapján ítélik oda. A 11 tagot számláló grémium tagjai: a 24.hu, a Hír7, az Index-Comment:com, a Kreatív, a Médiapiac, az Origo, a SorozatJunkie, a SorozatWiki, a Színes RTV, a Telenovella-Epizód magazin és a Tvr-hét szakújságírói.

Díjra esélyesek a 2017-ben képernyőre került produkciók és személyiségek közül:

Nagyszabású showműsor

 • Fölszállott a páva (Duna)
 • Ninja Warrior Hungary (TV2)
 • Sztárban sztár (TV2)

Comedy show

 • Beugró (RTLII)
 • Gyertek át! (RTL Klub)
 • Tömény történelem (Comedy Central)

Vetélkedő

 • 1 perc és nyersz! (RTL Klub)
 • Áll az alku (TV2)
 • Az 50 milliós játszma (TV2)

Reality

 • Ázsia Expressz (TV2)
 • Keresem a családom (RTL Klub)
 • Survivor (RTL Klub)

Gasztro reality

 • A Konyhafőnök VIP (RTL Klub)
 • Gasztroangyal (Duna)
 • Séfek séfe (TV2)

Zsűritag

 • ByeAlex (X-Faktor)
 • Liptai Claudia (Sztárban sztár)
 • Majka (Sztárban sztár)

Női műsorvezető

 • Borbás Marcsi
 • Lilu
 • Ördög Nóra

Férfi műsorvezető

 • Gundel Takács Gábor
 • Sebestyén Balázs
 • Till Attila

Magyar sorozat

 • A mi kis falunk (RTL Klub)
 • Egynyári kaland (Duna)
 • Terápia (HBO)

Színésznő

 • Balsai Móni (Terápia)
 • Lovas Rozi (A mi kis falunk)
 • Schell Judit (Terápia)

Színész

 • Lengyel Tamás (A mi kis falunk)
 • Mácsai Pál (Terápia)
 • Mucsi Zoltán (Tóth János)

Mellékszereplő

 • Bánki Gergely (A mi kis falunk)
 • Debreczeny Csaba (A mi kis falunk)
 • Szabó Simon (Tóth János)
Kiemelt kép: A tavalyi győztesek (fotó: Televíziós Újságírók Díja)
vissza a címlapra

Ajánlott videó mutasd mind

Kommentek

A young girl cleans steps as people bow before the statues of late North Korean leaders Kim Il-Sung (L) and Kim Jong-Il (R) as the country marks 'Victory Day' at Mansu hill in Pyongyang on July 27, 2017. - July 27, which is the 64th anniversary of the signing of the Korean Armistice Agreement, is a public holiday in the nuclear-armed North and celebrated as Victory Day. (Photo by Ed JONES / AFP)
Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
24-logo

Engedélyezi, hogy a 24.hu értesítéseket
küldjön Önnek a kiemelt hírekről?
Az értesítések bármikor kikapcsolhatók
a böngésző beállításaiban.