A Valencia ott lesz a BL-ben

A valenciai együttes hazai pályán nyert 3-0-ra a Real Sociedad ellen, így már biztos, hogy a legjobb négyben zárja a szezont.

A hazaiak gyorsan letudták a szombat késő délutáni mérkőzést a spanyol pontvadászat 35. fordulójában, előbb Soldado váltotta gólra Joaquin forintos passzát bő negyed óra elteltével, majd Jonas fejjel duplázta meg az előnyt nem sokkal később.

A játékrész hajrájában a Valencia csatára szerezte meg csapata harmadik, saját maga második találatát, a folytatásban pedig már nem változott az állás, maradt a 3-0. A hazai csapat ezzel biztosan a legjobb négyben végez és eléggé úgy tűnik, hogy a dobogó legalsó fokáról sem akar elmozdulni.

Az is biztos tovább, hogy az Almería egy időre itt hagyja az élvonalat, a csapat ugyanis Madridban, a Getafe vendégeként futott bele egy 2-0-s zakóba és behozhatatlan a hátránya a még bentmaradást érő helyen tanyázó, szombaton 2-2-es döntetlent játszó Deportivo la Coruna mögött.

A Hércules is nehéz helyzetben van, Trezeguet-ék tíz emberrel kaptak ki a Racing Santandertől, a publikum pedig talán az egész focihétvége legőrültebb hajráját láthatta az első félidő végén.

Az Európa Ligába igyekvő Atlético Madrid nagy meglepetésre egy megválaszolatlan hármast kapott a Málagától.