A Real nyerte a madridi rangadót

Mesut Özil bohózatba illő góljával alakult ki a 3-1-es végeredmény a spanyol Király Kupa negyeddöntőjének odavágóján.

Pedig az Atlético Madrid remekül kezdte a párharcot: Agüerót szöktették a leshatáron, az argentin azonban elesett, miközben el akarta húzni a labdát a kapujából kirongyoló Iker Casillas mellett, a játékszerre azonban lecsapott a világbajnokság legjobb játékosának választott uruguayi és közelről a hálóba lőtt.

Nem kellett sokat várni az egyenlítésre sem, egy szöglet után Sergio Ramos emelkedett a legmagasabbra és bólintott De Gea kapujába.

Ezt követően felborult a pálya, szinte csak a hazaiaknak voltak helyzetei, a vendégek szinte csak a bekkelésre koncentráltak. A Real dominanciája a 61. percben érett újra góllá, Mesut Özil gyönyörű meglátása után Cristiano Ronaldo bevetődve találta be.

A hétvégéen a Hérculestől egy sima négyes kapó Matracosok védelme ezúttal is összehozott egy gólt, Luis Felipe rúgta rá a labdát csapattársára, Alvaro Domngiuezre, a bőrbogyó pedig így épp a fiatal német elé került, akinek nem okozott gondot a megdermedt De Gea mellett a kapuba lőni, 3-1 lett a vége.

Eredmény:
Real Madrid – Atlético Madrid 3-1 (Sergio Ramos 7., Cristiano Ronaldo 61., Özil 90. ill. Forlán 7.)